Średnia sprzedaż „Gazety Wyborczej” wyniosła w maju 442.149 egzemplarzy wobec 485.138 egz. rok wcześniej (spadek o 8,9 %). Średnia sprzedaż konkurencyjnego „Dziennika” Axel Springera wyniosła w maju 259.039 egzemplarzy, a „Rzeczpospolitej” – 145.021 egzemplarzy wobec 156.148 egzemplarzy w maju 2005 roku (spadek o 7,1 %), poinformował Związek Kontroli Dystrybucji Prasy (ZKDP).
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej (UKE) Anna Streżyńska zatwierdziła nową ofertę określającą ramowe warunki łączenia sieci Telekomunikacji Polskiej z innymi operatorami (tzw. RIO). Do najważniejszych obowiązków TP wynikających z decyzji UKE należy obniżenie wysokości stawek opłat międzyoperatorskich średnio o prawie 35%, poinformował UKE w środowym komunikacie.
Noble TFI, który czeka na zgodę Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (KPWiG) na rozpoczęcie działalności, zamierza we wrześniu wystartować z funduszem parasolowym, poinformowały Analizy Online.
Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE), zgodnie z wtorkowymi zapowiedziami prezes Anny Streżyńskiej, wydał zalecenie nakazujące Telekomunikacji Polskiej rozdzielenie usługi szerokopasmowego dostępu do internetu –neostrady od usług głosowych w ciągu 30 dni, wynika z komunikatu urzędu.
Producent maszyn górniczych Famur, który w środę opublikował prospekt emisyjny planuje debiut na warszawskim parkiecie w pierwszej dekadzie sierpnia, poinformował na środowej konferencji prasowej Michał Kowalczewski, prezes Mercurius Dom Maklerski, oferującego akcje spółki.
Producent maszyn górniczych Famur planuje osiągnięcie w 2006 roku 116,1 mln zł skonsolidowanego zysku netto przy 703,9 mln zł przychodów, poinformowała na środowej konferencji prasowej Beata Zawiszowska, wiceprezes Famuru. Spółka zapowiada też, że w ciągu maksymalnie pięciu lat stanie się największym producentem maszyn górniczych w Europie i drugim na świecie.
Oszczędności z fuzji Banku BPH SA i Pekao SA powinny wynieść 60 mln euro w 2008 roku, przychody połączonych banków będą rosnąć w tempie 7% rocznie, a wskaźnik kosztów do dochodów obniży się do 46% na koniec 2008 roku z 53,3% na koniec 2005 roku, wynika z prezentacji, którą w środę przedstawia Alessandro Profumo, prezes włoskiego UniCredit analitykom z Europy Środkowo-Wschodniej.
Centralny Dom Maklerski Pekao SA (CDM) zajął w czerwcu pierwsze miejsce pod względem obrotów akcjami na warszawskiej giełdzie, osiągając 13-proc. udział w rynku, poinformowała firma w środę.
Firma biotechnologiczna Bioton uzyskała zgodę delegatury ministra gospodarki Chin na utworzenie spółki joint-venture w Chinach. Dzięki temu spółka może rozpocząć sprzedaż w Chinach insuliny ludzkiej oraz szczepionki przeciwko wirusowemu zapaleniu wątroby typu B, poinformował Bioton w komunikacie.
Redukcja zapisów na akcje zajmującej się płatnościami elektronicznymi spółki eCard w transzy inwestorów indywidualnych wyniosła 89,13 %, poinformowała spółka w komunikacie.
Zapisy na 458.310 akcji nowej emisji serii B oraz na 430.000 akcji sprzedawanych serii A producenta maszyn górniczych Famuru w transzy dla inwestorów indywidualnych odbędą się w dniach 18-21 lipca, a w transzy dla inwestorów instytucjonalnych od 24 do 26 lipca, poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.
Fundusz MCI Management zamierza zrealizować od 6 do 12 projektów i przeznaczyć na nowe inwestycje oraz dofinansowanie portfela od 40 do 100 mln PLN w latach 2006-2007, poinformowała spółka w środę.
Globe Trade Centre (GTC) zrealizuje w Rumunii inwestycję biurową o powierzchni 43 tys. mkw. i wartości 56 mln euro, poinformowała spółka w komunikacie.