ISM zaniepokoił graczy

GIEŁDY ZAGRANICZNE

Po relatywnie słabym początku poniedziałkowego handlu (paryski indeks CAC i frankfurcki DAX zaczęły dzień w czerwonych odcieniach) kolejne godziny handlu na największych giełdach Starego Kontynentu stały już pod znakiem zdecydowanej przewagi obozu byków.

Do działania motywowały je nadzieje na podjęcie zarówno przez Europejski Bank Centralny, jak i władze monetarne poszczególnych krajów nowych działań mających na celu zażegnanie kryzysu zadłużeniowego.

Analitycy oczekują m.in., że w czwartek EBC i Bank Anglii obniżą stopy procentowe. Przycichły też nieco obawy związane z kondycją finansową Hiszpanii i Włoch po deklaracjach unijnych liderów złożonych w trakcie ubiegłotygodniowego szczytu.

Nadmierny optymizm rynku tonowało wyczekiwanie na prezentację wskaźnika ISM dla amerykańskiego przemysłu. Prognoza specjalistów zakładała jego spadek, co też się niestety potwierdziło i popsuło nastroje na parkietach.

Przewaga kupujących szczególnie widocznie akcentowała się w segmencie spółek finansowych. Najmocniej od 4 maja rosła wycena akcji Credit Agricole. Sporym popytem cieszyły się też walory National Bank of Greece. Największy kredytodawca Hellady prowadzi negocjacje z francuskim gigantem w sprawie przyszłego aliansu strategicznego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ISM zaniepokoił graczy