Italia zaprasza: firma za pomysł

SACH
opublikowano: 28-02-2013, 00:00

Rusza międzynarodowa rekrutacja pomysłów na biznes. Najlepsi założą firmy i będą dostawali stypendium w słonecznych Włoszech.

Jeśli masz ciekawą propozycję biznesu w sektorze agro lub life science, możesz sprawdzić się w prowadzeniu działalności gospodarczej za granicą. Włoski Park Technologiczny Padano ma ofertę dla młodych przedsiębiorców — wspólnie z samorządem Mediolanu uruchamia międzynarodową rekrutację pomysłów na biznes. W ramach przedsięwzięcia „Alimenta2Talent” poszukiwani są kandydaci na przedsiębiorców. Osoby, które mają innowacyjny pomysł na firmę, mogą go zgłosić do konkursu — albo dołączyć do innych kandydatów w jednej z drużyn mieszanych. Na przedstawienie swojej propozycji masz czas do 18 marca. Wybrane osoby dostaną stypendium w wysokości 1,5 tys. EUR miesięcznie i będą miały dostęp do programu „Alimenta Accelerating”. To 6-miesięczny kurs, w trakcie którego zespół inkubatora Alimenta pomaga w rozwoju idei biznesowych i projektowaniu biznesplanu. Dzięki sieci współpracujących doradców i inwestorów „Alimenta Accelerating” daje dostęp do globalnej platformy biznesowej. Więcej informacji o przedsięwzięciu: http://www.alimenta2talent. eu/.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: SACH

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu