iTaxi chce chronić kierowców przed koronawirusem

AR
opublikowano: 12-03-2020, 11:49

Spółka taksówkowa będzie montować przesłony, oddzielające kierowców i pasażerów. Zamówiła też płyny do dezynfekcji aut.

 iTaxi wprowadziło specjalne procedury zwiększające bezpieczeństwo - poinformowała w czwartek spółka w komunikacie prasowym. Chodzi o działania profilaktyczne, które mają ograniczyć ryzyko zakażenia się wirusem SARS-CoV-2 (2019-nCoV) w taksówce. Spółka „jest w trakcie produkcji przesłon, które mają oddzielać kierowców od pasażerów”. Dzięki temu ci pierwsi poczują się bezpieczniej. Przesłony będą montowane w pojazdach kierowców, którzy współpracują z iTaxi.  

Fot. Pixabay License

– Pierwsze montaże planujemy rozpocząć najpóźniej w poniedziałek. Oczekujemy też na hurtową dostawę do naszych głównych ośrodków dystrybucji płynów do dezynfekcji rąk i powierzchni pojazdów, aby przekazać je wszystkim zainteresowanym tym kierowców – mówi Andrzej Padziński, członek zarządu iTaxi, dyrektor ds. floty w iTaxi.

W komunikacie prasowym iTaxi podkreśla, że w obawie przed kornawirusem coraz więcej osób rezygnuje z transportu miejskiego na rzecz własnych samochodów. Nie wszyscy jednak mają taką możliwość, więc spółka chce przekonać ludzi do podróży taksówkami, choć wiele osób ostatnio z nich też rezygnuje. iTaxi będzie umożliwiać swoim kierowcom ozonowanie pojazdów, co ma zminimalizować ryzyko utrzymywania się wirusa na siedzeniach, szybach i klamkach pojazdów. Z informacji wynika, że jest to jedynie propozycja dla kierowców, którzy są zainteresowani takim rozwiązaniem. Nie wszyscy zatem muszą się na to zdecydować. 

-  Rekomendujemy i ułatwiamy zakupy rękawiczek ochronnych i masek dla naszych pracowników obsługi lotniska i kierowców. Czekamy też na dostawę urządzeń ozonujących i na początku tygodnia będziemy je udostępniać kierowcom. Robimy wszystko, żeby zapewnić naszym pasażerom najlepszy sposób przemieszczania się - mówi Andrzej Padziński. 

Spółka przypomina, że z badań wynika, iż do przenoszenia wirusa u ludzi dochodzi drogą kropelkową. Wystarczy, że zakażona osoba kaszle lub kicha. Wirus może również dostać się do organizmu, jeśli człowiek dotknie zakażonego przedmiotu lub powierzchni, a następnie dotknie się w okolicach twarzy. Dlatego tak istotne jest by bez względu na wprowadzone środki zabezpieczające, dbać o odpowiednią higienę. Koronawirus wywołuje chorobę Covid-2019. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AR

Polecane