IV targi mieszkaniowe już w marcu

Patrycja Otto
opublikowano: 18-02-2003, 00:00

W pierwszy weekend marca w hali Centralnego Ośrodka Sportu Torwar w Warszawie odbędą się IV wiosenne targi mieszkaniowe „Nowy Dom, Nowe Mieszkanie”. Organizatorem imprezy jest Murator EXPO. Targom patronuje Marek Bryx, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i prezes Urzędu Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast oraz Warszawskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Na ponad 4 tys. mkw. swoją ofertę zaprezentują deweloperzy, spółdzielnie mieszkaniowe i banki. Odwiedzający będą mogli skorzystać z bezpłatnych konsultacji finansistów, prawników i architektów oraz doradców kredytowych. Pod patronatem Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami będzie działać Centrum Rynku Wtórnego, które przedstawi ofertę mieszkań z drugiej ręki.

W dwóch salach konferencyjnych odbędą się prelekcje związane z kupnem mieszkania i zaciągnięciem kredytu bankowego. Na wykładzie „Pułapki, w które można wpaść kupując mieszkanie” zostaną omówione kwestie regulacji prawnych, niekorzystnych zapisów w umowie, dokumentacja budowy, płatności i terminy. Dowiemy się także, jak zakładać księgę wieczystą, przeprowadzać odbiór mieszkania oraz co kryją w sobie statuty i regulaminy spółdzielni mieszkaniowych. Organizatorzy przewidzieli w sumie sześć spotkań.

Jak informuje Milena Wiśniowolska, dyrektor targów, wśród prelegentów znajdą się Agnieszka Drewicz-Tułodziecka, prezes Fundacji na Rzecz Kredytu Hipotecznego, Jerzy Tofil, wicedyrektor Departamentu Finansowania Nieruchomości Banku BPH-PBK, oraz Stella Brzeszczyńska, specjalista w zakresie podatków w obrocie nieruchomościami.

Atrakcją targów będzie niewątpliwie III edycja konkursu „Pełna Chata”. Na zwycięzców czekają artykuły RTV, AGD oraz meble. Warunkiem udziału w konkursie jest wypełnienie ankiety na temat preferencji rynkowych w sektorze nieruchomości mieszkaniowych. Wyniki ankiety posłużą do opracowania raportu na temat preferencji zakupowych w sektorze mieszkaniowym w Warszawie. Odwiedzający będą mogli skorzystać w kawiarence internetowej z serwisu o nieruchomościach www.tabelaofert.pl. Ponadto wszyscy goście otrzymają gratis katalog „Nowy dom, nowe mieszkanie”, zawierający przegląd oferty kredytowej i przewodnik po warszawskich nowych mieszkaniach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Otto

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / IV targi mieszkaniowe już w marcu