IVG celuje w Warszawę

EG
opublikowano: 05-07-2011, 00:00

Niemiecka spółka inwestycyjna do końca 2012 r. kupi w stolicy nieruchomości warte 250-300 mln EUR.

Niemiecka spółka inwestycyjna do końca 2012 r. kupi w stolicy nieruchomości warte 250-300 mln EUR.

Niemiecki inwestor IVG Immobilien otwiera swój kolejny fundusz — IVG Warschau Fonds. W ciągu 12-18 miesięcy ma u nas kupić nieruchomości za 250-300 mln EUR.

— Nowy fundusz skupi się na biurowcach położonych w centrum Warszawy, choć 20 proc. może być przeznaczone na zakupy w miastach regionalnych, a do 25 proc. na nieruchomości handlowe — mówi Maciej Zajdel, prezes IVG Poland.

Pierwsza nieruchomość już jest. To niewielki biurowiec położony przy Al. Jerozolimskich i ul. Wiejskiej w centrum stolicy. Ma 4 tys. mkw. powierzchni, jest w pełni wynajęty, a IVG zapłaciło za niego Arce BZ WBK Funduszowi Rynku Nieruchomości 18 mln EUR.

— W następnych tygodniach zamkniemy kolejne transakcje — zapowiada prezes IVG Poland.

Choć IVG Warschau Fonds działa według zasad prawa niemieckiego, to dzięki unijnej dyrektywie o równym traktowaniu podmiotów gospodarczych korzysta z udogodnień oferowanych przez prawo polskie — przede wszystkim ze zwolnienia FIZ z podatku dochodowego.

— To nie jest fundusz agresywny. Zwolnienie z podatku powinno dodatkowo zachęcić inwestorów — przekonuje Maciej Zajdel. Nie ujawnia jednak przewidywanej stopy zwrotu.

IVG Warschau Fonds działa bez czasowych ograniczeń, jego nieruchomości będą sprzedawane co najmniej po trzech latach. Zakup budynku przy Al. Ujazdowskich to kolejna inwestycja IVG w ostatnich miesiącach. Zeszłej jesieni inwestor został właścicielem biurowca Victoria Building na Woli (12,5 tys. mkw.), a w kwietniu — BTC Office Center na Mokotowie (8,7 tys. mkw.).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu