Izrael-Palestyna: ratowanie rozejmu

Sebastian Gawłowski, PAP
opublikowano: 2003-08-14 00:00

Jeszcze w tym tygodniu ma dojść do spotkania premierów Izraela i Autonomii Palestyńskiej, Ariela Szarona i Mahmuda Abbasa — podało w środę izraelskie radio.

Agencje prasowe odnotowały, że amerykański wysłannik na Bliski Wschód William Burns zadeklarował, że mimo ponownych aktów przemocy w Izraelu i na Zachodnim Brzegu USA z determinacją będą dążyły do realizacji planu pokojowego zwanego mapą drogową.

Radio izraelskie zastrzegło, że konkretna data spotkania premiera nie została jeszcze ustalona. Rozmowa pierwotnie miała odbyć się w ubiegłym tygodniu, odwołana została jednak w ostatniej chwili przez Abbasa na znak protestu przeciwko izraelskim najazdom na obozy palestyńskich uchodźców na Zachodnim Brzegu Jordanu.