J.Kaczyński: nie ma możliwości rozmowy w sprawie oddania Platformie MSWiA

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 25-10-2005, 20:42

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział we wtorek wieczorem, że w sprawie "oddania" Platformie Obywatelskiej resortu spraw wewnętrznych i administracji "nie ma żadnej możliwości rozmowy".

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński powiedział we wtorek wieczorem, że w sprawie "oddania" Platformie Obywatelskiej resortu spraw wewnętrznych i administracji "nie ma żadnej możliwości rozmowy".

    Wcześniej we wtorek szef PO Donald Tusk powiedział, że jeśli PiS na serio myśli o koalicji rządowej, to "testem dobrej woli PiS" byłoby, gdyby Jan Rokita został wicepremierem i ministrem spraw wewnętrznych i administracji.

    "Nie chcę wchodzić w rolę premiera, ale jeżeli chodzi o resort spraw wewnętrznych, to rzecz była już dawno znana i oczywista. Nie ma w tej sprawie żadnej możliwości rozmowy" - powiedział J.Kaczyński  dziennikarzom w Sejmie pytany, czy Platforma może liczyć na ustępstwa ze strony PiS w kwestii kierowania MSWiA.

    Na pytanie, czy propozycja PiS, aby Józef Zych został marszałkiem Sejmu była poważna, J.Kaczyński odparł, że podczas środowego posiedzenia Sejmu trzeba będzie wybrać kogoś na to stanowisko. Według niego, wybór marszałka z najmniejszego klubu miałby umożliwić kontynuowanie rozmów w sprawie koalicji PO-PiS. Podkreślił jednak, że bardzo liczy, że dojdzie do porozumienia z Platformą.

    Jeszcze we wtorek wieczorem Jarosław Kaczyński ma spotkać się z Tuskiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane