J.W. Construction chce budować na Targówku

Paweł Mazur
06-12-2001, 00:00

Na początku 2002 r. ruszy budowa kompleksu mieszkalnego na stołecznym Targówku. Wartość inwestycji na 180 mieszkań, realizowanej przez J. W. Construction, wyniesie około 24,4 mln zł.

J.W. Construction, warszawska firma deweloperska, intensywnie przygotowuje się do przyszłorocznego sezonu. Po niedawnym zakupie gruntu przy ul. Bukowińskiej na Mokotowie, za 1,6 mln zł kupiła działkę o powierzchni 4,6 tys. mkw. na Targówku przy ul. Borzymowskiej. Na tym terenie powstanie kompleks mieszkaniowy o kaskadowej architekturze (4-9 kondygnacji) na około 180 mieszkań. Prace budowlane mają ruszyć w I kw. 2002. Wartość przedsięwzięcia oceniana jest na 24,4 mln zł.

W roku 2001 J.W. Construction Holding zamierza sprzedać ponad 2,3 tys. mieszkań. W roku 2000 na zakup mieszkań wybudowanych przez spółkę zdecydowało się około 2,2 tys. osób. Prognozy firmy potwierdzają wyniki osiągnięte do końca listopada. W tym okresie firma sprzedała 2,08 tys. lokali. W samym listopadzie J.W. Construction znalazła kupców na 296 mieszkań.

Dobre wyniki tegorocznej sprzedaży przełożyły się na wyniki finansowe firmy. Do końca października J.W. Construction zanotował przychody ze sprzedaży na poziomie 219,1 mln zł przy zysku netto wynoszącym 8,9 mln zł. W przypadku J.W. Construction Holding wyniki osiągnięte do końca października wyniosły w przychodach 175,0 mln zł, a w zysku netto 18,6 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Mazur

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / J.W. Construction chce budować na Targówku