Jacek Leonkiewicz pokieruje PKP Intercity

WST
16-01-2015, 15:23

Jacek Leonkiewicz ma zostać nowym prezesem spółki PKP Intercity. Według informacji portalu "Rynek Kolejowy" zastąpi na tym stanowisku Marcina Celejewskiego, który kierował firmą niemal równo rok. Do zarządu przewoźnika dołączy też Magdalena Zajączkowska-Ejsymont z PKO TFI.

Z dniem 1 lutego obejmie ona w spółce funkcję członka Zarządu ds. finansowych. W zarządzie pozostaną dyrektor ds. operacyjnych Piotr Rybotycki oraz Marcin Celejewski, który będzie odpowiadał za kontakty z dostawcami taboru – Alstomem, Pesą i Stadlerem oraz za dokończenie rozpoczętych już projektów.

Według informacji "Rynku Kolejowego", zmiana odbywa się "na prośbę dotychczasowego prezesa Marcina Celejewskiego, który od momentu powołania deklarował, że obejmuje tę funkcję na czas określony. Tym momentem jest pozytywne zamknięcie procesu wdrażania nowych pociągów Express Intercity Premium".

Jacek Leonkiewicz był w PKP S.A. odpowiedzialny za nadzorowanie procesów prywatyzacyjnych w Grupie PKP. Z powodzeniem przeprowadził debiut giełdowy PKP Cargo, a następnie sprzedaż kolejnego pakietu akcji przewoźnika w ramach transakcji ABB. Pod koniec ubiegłego roku rozpoczął również procesy prywatyzacyjne kolejnych spółek z Grupy PKP – TK Telekom i PKP Energetyka. Od 2013 r. pełnił funkcję Dyrektora Zarządzającego ds. Nadzoru Właścicielskiego i Prywatyzacji w PKP S.A.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / Jacek Leonkiewicz pokieruje PKP Intercity