Jack Black zagra polskiego "Króla polki" (WIDEO)

opublikowano: 11-03-2016, 07:54

Jack Black wyprodukuje i zagra główną rolę w filmie „The Man Who Would Be Polka King”, opowiadającym o Janie Lewanie, dowiedział się deadline.com.

Jan Lewan, który w ten sposób skrócił swoje nazwisko Lewandowski, uciekł do Kanady, kiedy znalazł się w tym kraju wraz z polskim zespołem muzycznym na początku lat 70. Potem pojechał do USA, gdzie w połowie lat 80. uzyskał obywatelstwo. Pracował w hotelach, a wieczorami grał w małych polskich klubach i kościołach. Założył własną orkiestrę z którą zdobył dużą popularność dzięki graniu polki. Był nawet nominowany w 1995 roku do nagrody Grammy.

youtube

Jan Lewan organizował także wycieczki dla swoich fanów do komunistycznej wówczas Polski. W pewnym momencie zaczął robić interesy kupując produkty w Polsce i sprzedając je w swoim sklepie, co podobno przynosiło mu duże zyski. Aby uzyskać większy kapitał na zakupy w Polsce zaczął oferować weksle z gwarantowanymi 12 proc. odsetkami. Seria niekorzystnych zdarzeń spowodowała, że Jan Lewan zbankrutował i trafił na pięć lat do więzienia za sprzeniewierzenie milionów dolarów inwestorów. Po wyjściu z zakładu karnego wrócił do muzyki i nadal przywozi turystów do Polski.

Produkcja filmu ma ruszyć tego lata. 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, deadline.com

Polecane