Jack Ma przestaje być szefem Alibaby

opublikowano: 10-09-2019, 08:15

Jack Ma, współzałożyciel chińskiego giganta e-commerce Alibaba, odchodzi we wtorek ze stanowiska szefa wykonawczego rady dyrektorów spółki.

Zobacz więcej

Jack Ma, założyciel i prezes Alibaba Group Holding

fot. Bloomberg

Ma, były nauczyciel angielskiego, był jednym z założycieli Alibaby w 1999 roku. Spółka powstała w jego mieszkaniu, a pierwszymi inwestorami byli znajomi chińskiego biznesmena. Ma walnie przyczynił się do rozwoju Alibaby i osiągnięcia przez spółkę 480 mld USD wartości. Dzięki sukcesowi Alibaby Ma został najbogatszym Chińczykiem z majątkiem szacowanym na 38,6 mld USD. Na stanowisku zastąpi go prezes spółki Daniel Zhang. Ma zamierza zająć się filantropią i edukacją. W wywiadzie dla The New York Times podkreślał, że odejście na emeryturę jest dla niego początkiem nowej ery. Zapowiedział, że zostanie w radzie dyrektorów Alibaby i będzie doradzał zarządowi firmy.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy