Jago przedłużyło termin listu intencyjnego ws. fuzji do końca roku

ISB
opublikowano: 01-04-2008, 12:41

Spółka spożywcza i dystrybucyjna Jago, która na początku stycznia podpisała list intencyjny z krajowym podmiotem z  branży dystrybucji żywności mrożonej w sprawie "połączenia potencjałów gospodarczych", poinformowała o przedłużeniu aneksem terminu ważności listu intencyjnego i podpisania umowy inwestycyjnej na koniec 2008 roku. Firma poinformowała też o nie przyjęciu jej oferty kupna innego dystrybutora mrożonek.

"Strony podtrzymując wolę ustalenia warunków przeprowadzenia transakcji, ustaliły nowy termin ważności listu intencyjnego i podpisania umowy inwestycyjnej określającej szczegółowe warunki transakcji do dnia 31 grudnia 2008 r." - czytamy w pierwszym komunikacie.

Spółka podkreśliła, że aneks został podpisany w związku z przedłużeniem badania due diligence, niezależnym od firm.

Jago przesunęło też do końca roku termin ujawnienia nazwy spółki, z którą chce się połączyć. W styczniu Jago informował, że działalność tej firmy jest tożsama z jego podstawową działalnością, a połączenie potencjałów gospodarczych wpłynie na wzmocnienie pozycji konkurencyjnej.

W odrębnym komunikacie Jago podało, że 31 marca wygasł list intencyjny z inną firmą zawarty w styczniu 2008 roku, który dotyczył złożonej przez Jago oferty przejęcia krajowego dystrybutora żywności mrożonej.

"Oferta złożona przez Jago na zakup przedsiębiorstwa nie została przez spółkę przyjęta" - czytamy w drugim komunikacie, w którym podano także, iż strony nie wykluczają wznowienia w przyszłości negocjacji w zakresie zakupu przedsiębiorstwa przez Jago.

W tym przypadku zarząd Jago także podjął decyzję o opóźnieniu przekazania do publicznej wiadomości nazwy, z którą był podpisany list intencyjny, do 31 grudnia 2008 roku.

W połowie marca Jago złożył ofertę na zakup tego przedsiębiorstwa stanowiącą realizację postanowień listu intencyjnego z 20 stycznia 2008 roku.

W styczniu strony ustaliły, że po uprzednim przeprowadzeniu due diligence spółki, nie później niż do dnia 15 marca 2008 roku podpisana zostanie umowa inwestycyjna określająca szczegółowe warunki transakcji.

Na początku lutego Jago podpisało list intencyjny w sprawie przejęcia kolejnego krajowego producenta i dystrybutora mrożonek o przychodach trzykrotnie wyższych od przychodów Jago i liczy na podpisanie umowy inwestycyjnej w tej sprawie do 16 maja.

W końcu ub. roku spółka sprzedała w ofercie publicznej 15.140.100 akcji serii C, pozyskując 45,42 mln zł brutto. Po emisji kapitał spółki dzieli się na 30.280.200 akcji. Spółka zapowiadała, że środki pozyskane z emisji przeznaczy w większości na rozbudowę swojego potencjału produkcyjnego, a 3 mln zł miały zasilić kapitał obrotowy.

Narastająco w I-IV kw. 2008 roku firma miała 2,27 mln zł zysku wobec 2,13 mln zł straty rok wcześniej przy obrotach odpowiednio 104,64 mln zł wobec 132,68 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Jago przedłużyło termin listu intencyjnego ws. fuzji do końca roku