Jak chronić, rozwijać i komercjalizować pomysły

  • Marta Bellon
opublikowano: 15-05-2013, 00:00

Lewiatan Business Angels podpowiedzą, jak wykorzystać komercyjnie osiągnięcia naukowe i rozwiązania technologiczne.

21 maja w Lublinie, 27 maja w Warszawie i 6 czerwca w Gdańsku — w tych dniach odbędą się seminaria na temat komercjalizacji nauki pod hasłem „Od naukowca do milionera”. Organizuje je Lewiatan Business Angels (LBA) — sieć aniołów biznesu, działająca przy Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan. LBA kojarzy pomysłodawców ciekawych projektów z inwestorami poszukującymi pomysłów biznesowych o dużym potencjale wzrostu oraz wspiera przedsięwzięcia we wczesnej fazie rozwoju.

Seminaria organizowane są z myślą o pracownikach naukowych, doktorantach i studentach, a także przedsiębiorcach oraz pomysłodawcach, chcących wykorzystać komercyjnie swoje osiągnięcia naukowe lub rozwiązania technologiczne. Uczestnicy spotkań dostaną informacje na temat ochrony patentowej, badań patentowych, inwestycji na wczesnym etapie rozwoju, analizy potencjału i zagrożeń rynkowych dotyczących projektów naukowych, ich komercjalizacji oraz transferu i komercjalizacji technologii.

— Od kilku lat gromadzimy doświadczenia, zdobywamy wiedzę. Zależy nam, by dzielić się nią z zainteresowanymi osobami. Organizujemy więc profilowane seminaria, które — jak pokazują doświadczenia, dobrze trafiają w potrzeby uczestników — wyjaśnia Szymon Kurzyca, ekspert inwestycyjny LBA.

W organizacji seminariów LBA wspierają Politechnika Lubelska, Politechnika Warszawska i Politechnika Gdańska. Można w nich uczestniczyć bezpłatnie, lecz liczba miejsc jest ograniczona. Zarejestrować się należy za pomocą formularzy dostępnych na stronie www.lba. pl/kalendarium.

21.05

Tego dnia odbędzie się w Lublinie najbliższe spotkanie na temat komercjalizacji nauki, organizowane przez LBA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Bellon

Polecane