Jak dostać pracę w ONZ? Ministerstwo podpowiada

PAP
opublikowano: 19-07-2011, 09:47

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało o otwarciu przez ONZ nowej formy procesu rekrutacyjnego - The Young Professionals Programme (YPP), egzaminu skierowanego do młodych, dynamicznych osób zainteresowanych pracą w ONZ i jej agendach wyspecjalizowanych.

Aby wziąć udział w egzaminie, kandydaci powinni spełniać łącznie następujące warunki:
- posiadać obywatelstwo państwa uczestniczącego w tegorocznej edycji egzaminu YYP (Polska uczestniczy w programie, pełna lista państwa uczestniczących w programie jest dostępna na stronie http://careers.un.org);
- być urodzonym nie wcześniej niż 1 stycznia 1979 roku;
- posiadać minimum dyplom licencjata (lub równoważny) kierunku związanego z następującymi dziedzinami: administracja, sprawy humanitarne, informacja publiczna, statystyka (szczegółowa lista kierunków uprawniających do uczestnictwa w egzaminie znajduje się na stronie http://careers.un.org w zakładkach dotyczących każdej z czterech dziedzin);
- biegle posługiwać się językiem angielskim i/lub językiem francuskim.

Okres składania aplikacji rozpoczął się w dniu 11 lipca 2011 r. i zakończy się 10 września 2011 r. o północy czasu nowojorskiego. Wszystkie aplikacje powinny zostać przesłane do Sekretariatu ONZ, wyłącznie za pośrednictwem portalu http://cereers.un.org. Biuro Kadr ONZ dokona analizy zgłoszeń i poinformuje wszystkich kandydatów, czy zostali zakwalifikowani do pisemnej części egzaminu.

Polska edycja pisemnej części egzaminu - badająca wiedzę, zdolności analitycznego myślenia, redagowania tekstów, a także znajomość stosunków międzynarodowych - odbędzie się w dniu 7 grudnia 2011 r. w Warszawie. Dokładne miejsce egzaminu zostanie podane w późniejszym terminie, po oszacowaniu liczby kandydatów, którzy zostaną do niego dopuszczeni.

Kandydaci, którzy przejdą postępowanie konkursowe z wynikiem pozytywnym, powinni uzyskać zatrudnienie na stanowisku P-1 lub P-2 w ramach Sekretariatu ONZ lub w jednej z operacji pokojowych. Kandydaci, którzy nie znajdą zatrudnienia bezpośrednio po egzaminie, trafią na listę rezerwową. Sekretariat ONZ zakłada, że wszyscy kandydaci, którzy trafią na listę rezerwową, znajdą zatrudnienie najszybciej jak to będzie możliwe i w okresie nie dłuższym niż dwa lata.

Szersze informacje na temat bieżącej edycji egzaminu wraz z tematami egzaminów z lat ubiegłych, są dostępne na stronie ONZ http://cereers.un.org w zakładce "Young Professionals Programme".

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zastrzega, że organizatorem egzaminu i podmiotem odpowiedzialnym za całość procesu rekrutacji jest Organizacja Narodów Zjednoczonych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Kariera / Jak dostać pracę w ONZ? Ministerstwo podpowiada