Na podcast zaprasza BNP

Jak inwestować w nieruchomości [PODCAST]

opublikowano: 31-03-2023, 06:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Goście "PB do słuchania" opowiadają o tym, w jakie nieruchomości w kraju i za granicą warto inwestować, jakie są ich ceny i rentowność najmu.

Z najnowszego badania firmy doradczej Knight Frank wynika, że w 2022 r. – mimo rynkowego spowolnienia – 40 proc. osób z majątkiem przekraczającym 30 mln USD powiększyło go, a jednym z powodów były inwestycje w nieruchomości. Aż 46 proc. badanych na świecie uznało je za najważniejsze źródło pomnażania pieniędzy.

W nieruchomości mocno wierzą także polscy inwestorzy, którzy – zdaniem pośredników - coraz częściej decydują się na lokowanie nadwyżek gotówki właśnie w domach oraz mieszkaniach. I co ważne, nie ograniczają się do Polski.

O tym, jakie jest zainteresowanie nieruchomościami w hiszpańskiej Andaluzji i dlaczego warto zainwestować tutaj w dom albo mieszkanie rozmawiam z Agnieszką Marciniak-Kostrzewą, właścicielką Agnes Inversiones, największej polskiej agencji nieruchomości na Costa del Sol.

Boom na zakupy inwestycyjne trwa także na Cyprze. O tym, czym tamtejsze apartamenty zyskują w oczach kupujących, jakie są ich ceny i możliwości finansowania opowiada Karolina Kaim, architektka i prezeska Blueprint Group.

Choć zagraniczne nieruchomości przyciągają coraz większą uwagę Polaków, to nie znaczy, że nie kupują oni również na rodzimym rynku. O tym, jaka jest oferta apartamentów nad polskim morzem, ile można zarobić na ich wynajmie i jakie jest zainteresowanie inwestorów tego typu transakcjami rozmawiam z Marleną Kosiurą, analityczką portalu Inwestycjewkurortach.pl.

Zakupom inwestycyjnym na bieżąco przygląda się m.in. Metrohouse. Marcin Jańczuk, analityk rynku nieruchomości w tej agencji opowiada o skali tego zjawiska, hurtowym nabywaniu mieszkań i zapowiadanych przez rząd ograniczeniach w tym zakresie.

Goście:

1'17" Agnieszka Marciniak-Kostrzewa - o nieruchomościach w hiszpańskiej Andaluzji

11'06" Karolina Kaim - o inwestycjach w apartamenty na Cyprze

20'39" Marlena Kosiura - o kupowaniu domów i mieszkań w polskich kurortach

26'58" Marcin Jańczuk - o rentowności najmu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane