Jak mieszkają Kupicha, Skawiński i Doda?

opublikowano: 09-11-2009, 16:16

Sława nie zawsze idzie w parze z luksusową posiadłością. Rodzimi celebryci, w porównaniu z gwiazdami zachodnimi, mieszkają skromnie. Chociaż są wyjątki.

Jeżeli chodzi o nasze rodzime gwiazdy, poziom zamieszkiwanych przez nie domów jest bardzo zróżnicowany - pisze portal Domosfera.pl.

Piotr Kupicha, lider zespołu Feel, ma stosunkowo skromne mieszkanko na jednym z katowickich osiedli. Tradycyjnie urządzone wnętrze utrzymane jest w ciepłych barwach, głównie pomarańczach. Artysta wybrał proste, drewniane meble.

Podobną kategorię mieszkaniową zajmuje raper Tede. Choć na urządzenie  dwupokojowego mieszkania prawdopodobnie poświęcił więcej czasu. Pokój dzienny połączony jest z aneksem kuchennym. Ciekawym elementem salonu jest ściana pomalowana w pasy. Mieszkanie utrzymane jest w beżach, przełamanych elementami błękitu i szarości.

Klasę wyżej plasuje się dwupoziomowe mieszkanie aktora i muzyka Roberta Janowskiego. Przy projektowaniu wnętrza postanowił skorzystać z porad specjalisty. Artysta zdecydował się na użycie naturalnych materiałów, głównie drewna. Zastosowana paleta barw to biele, szarości i beże. J

Na tym tle ciekawie wypada sopocki apartament Grzegorza Skawińskiego - lidera zespołu Kombii. Wokalista nie bał się zastosować konkretniejszych kolorów - zgaszonej zieleni, brązu i granatu. Bardzo dekoracyjnym elementem wnętrza jest połyskująca, kamienna posadzka położona w pokoju dziennym połączonym z kuchnią. Również blat na wyspie kuchennej wykonany jest z kamienia na wysoki połysk. Całości dopełniają białe skórzane kanapy oraz ciekawy szklany stolik. Wyspa oddziela część kuchenną od salonu.

W zupełnie innym stylu urządzony jest dom aktorki - Grażyny Wolszczak. Sporo tu pamiątkowych bibelotów i elementów z dawnych lat. Aktorka może się poszczycić unikatowym, francuskim kominkiem z lat '20. We wnętrzach użyto mocnych barw: nasyconej zieleni, pomarańczy i błękitu. Meble są bardzo klasyczne, w większości wykonane z ciemnego drewna lakierowanego na wysoki połysk.

Prawdziwie gwiazdorskim apartamentem może poszczycić się piosenkarka Doda. Jej penthouse liczy 220 metrów kwadratowych. Wnętrze zaprojektowali Dominik i Małgorzata Drygas. Urządzono je nowocześnie i ze smakiem. Utrzymane jest w czerni i bieli, tylko gdzie nie gdzie przełamanej kolorowymi dodatkami np. krzesłami w lamparcie cętki czy różowymi poduszkami w sypialni. Drewna tu nie znajdziemy, za to dużo kamienia i szkła. Wszystkie elementy sprowadzono do prostych, geometrycznych form.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Jak mieszkają Kupicha, Skawiński i Doda?