Czytasz dzięki

Jak nas widzą, tak inwestują

opublikowano: 26-03-2015, 00:00

KOMENTARZ PARTNERA

TOMASZ HANCZAREK

prezes Work Service

Blisko trzy lata obecności Work Service na warszawskiej giełdzie utwierdziły mnie w przekonaniu, że inwestorzy wyceniają spółki z jednej strony za ambitne plany, a z drugiej strony — za ich wykonanie. Nasza spółka to przykład tego, że otwarta komunikacja z rynkiem i budowanie zaufania inwestorów przekładają się wprost na poprawę kursu akcji.

Od początku istnienia firmy otwarcie komunikowaliśmy plany strategiczne dotyczące rozwoju Grupy Work Service.

Dotyczyło to nawet tych wizji, które jeszcze 15 lat temu wydawały się szalone i trudne do zrealizowania. Naszą przewagą była wiara w sukces i to przekonanie towarzyszy nam do dziś. Debiut na GPW w 2012 r. był kluczowym momentem w rozwoju spółki. Nasze plany oraz skuteczność ich realizacji zaczęła podlegać weryfikacji szerokiego rynku i inwestorów.

Wchodząc na giełdę jako pierwsza spółka z sektora usług personalnych, przyjęliśmy zobowiązanie, które codziennie wypełniamy: konsekwentnie konsolidujemy rynek HR i dążymy do objęcia pozycji lidera w trójkącie Berlin — Moskwa — Stambuł. Punkt po punkcie realizujemy cele strategiczne, a inwestorzy to widzą i doceniają. Dbamy o zrównoważony rozwój w oparciu o najwyższe standardy obsługi i etykę, bo wiemy, jak duże ma to znaczenie dla końcowej oceny wartości spółki. Inwestorzy premiują nas również za otwartą komunikację i transparentność w prowadzeniu biznesu.

Dobre relacje, jakie udało nam się dzięki temu wypracować, umożliwiły znalezienie inwestorów strategicznych, a na dalszym etapie rozwoju także ekspansję na rynki zagraniczne. Rzeczą niezbędną dla utrzymania dynamicznego rozwoju firmy jest bowiem dostęp do kapitału. W historii obecności Work Service na warszawskiej GPW mamy za sobą doświadczenie z przeprowadzenia wtórnej oferty (SPO), z którego pozyskaliśmy pieniądze na dalszy rozwój. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zaufanie, którym cieszymy się wśród inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane