Jak nie dać się cyberprzestępcom?

opublikowano: 08-02-2019, 06:00

W badaniach na temat ryzyka w biznesie temat cyberbezpieczeństwa przebija się coraz mocniej. Nic dziwnego - na ataki internetowych złodziei narażeni są wszyscy pracownicy, bez względu na to czy są na samym dole firmowej piramidy, czy na samym jej szczycie.

W Pulsie Biznesu do słuchania eksperci podpowiedzą jak chronić się przed zagrożeniami i zrelacjonują jak wyglądały najbardziej spektakularne przykłady działań cyberzłodziei. O tym jak wyglądają najczęstsze schematy ich poczynań opowie Adam Haertle, twórca portalu ZaufanaTrzeciaStrona.pl. Ma on też parę gorzkich przemyśleń na temat tego jak od podszewki wygląda ochrona systemów administracji publicznej.

Odniesie się do tego dyrektor NASK-u Krzysztof Silicki, weteran w zakresie cyberbezpieczeństwa - twórca pierwszego w Polsce zespołu reagującego na incydenty komputerowe. Z kolei Mateusz Chrobok, spec od biometrii behawioralnej z firmy Digital Fingerprints pomoże wejść w umysł hakera. Na koniec rozmowa z Magdaleną Koroną, która kiedyś odpierała ataki cyberzłodziei w bankowości, a teraz pomaga przedsiębiorcom i konsumentom odzyskiwać utracone po ataku dane.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu