Jak Polacy jadą na ferie

opublikowano: 15-02-2023, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Tylko 27 proc. rodaków nie zamierza oszczędzać podczas zimowego wypoczynku – wynika z badania Wiener TU.

Co czwarty Polak wyjechał lub wyjedzie w tym roku na ferie, ale wysokie ceny powodują, że większość szuka oszczędności – nie zamierza tego robić tylko 27 proc. respondentów – wynika z badania Wiener TU przeprowadzonego w styczniu wśród 1042 osób. Co trzeci ankietowany obniża standard miejsca pobytu, 26 proc. decyduje się na tańszą lokalizację, a co czwarty tnie wydatki na ubranie lub sprzęt sportowy. Ponad 20 proc. oszczędza na sposobie dojazdu na ferie, a większość wybiera samochód. Mniej niż połowa badanych zrobiła jednak przegląd przed wyjazdem, częściej kobiety (46 proc.) niż mężczyźni (30 proc.). Połowa mężczyzn zadeklarowała, że nic nie zrobiła przed zimowym wyjazdem, odsetek kobiet wyniósł 38.

– Wszystkie usterki czy awarie są bardziej dotkliwe, gdy znajdujemy się z dala od miejsca zamieszkania. Warto wykonać dodatkowy przegląd i zadbać o wyposażenie awaryjne, np. latarkę czy łańcuchy na opony. Należy sprawdzić, co zawiera pakiet ubezpieczenia samochodu i rozważyć wykupienie assistance, dzięki któremu uzyskamy pomoc w razie kolizji, awarii lub kradzieży auta. Nie trzeba go kupować na cały rok, można wybrać krótszą, np. 30-dniową ochronę – mówi Marek Dmytryk, ekspert ubezpieczeń komunikacyjnych Wiener.

Warto też pamiętać, że np. Czarnogóra, Mołdawia, Macedonia czy Turcja wymagają tzw. Zielonej Karty.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane