Jak przygotowujemy się do integracji

Marta Biernacka
27-11-2003, 00:00

Rabat podpatruje sąsiadów

Naszym podstawowym celem jest obecnie poznanie przepisów UE, do których Polska musi dostosować system prawny. Korzystamy z pomocy pracowników Wydziału ds. Integracji Europejskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Zorganizowaliśmy cykl szkoleń z zakresu prawa unijnego dla właścicieli sklepów z Sieci 34, której jesteśmy operatorem. Powołaliśmy w firmie pełnomocnika zarządu ds. wdrażania systemów jakości HACCP, ISO.

Od roku organizujemy spotkania biznesowe z przedsiębiorcami z krajów UE, które umożliwiły nam przedstawicielstwa handlowe w Polsce. To dla nas kopalnia wiedzy na temat zagrożeń, jakie wynikają z konkurencji na zachodnich rynkach. Szukamy też potencjalnych partnerów, którzy współpracowaliby z nami przy ekspansji na rynki UE. Prowadzimy rozmowy m.in. z dużym operatorem sieci w Niemczech. Uczestniczyliśmy ostatnio w targach ogólnospożywczych Anuga w Niemczech i obserwowaliśmy, jak radzą sobie nasi zachodni sąsiedzi.

O firmie

Rabat Pomorze jest operatorem Sieci 34, utworzonej w 1996 r. przez grupę handlowców. Ma tytuł Gazeli Binesu. Sprzedaż w III kwartale 2003 przekroczyła 60 mln zł.

Marek Theus prezes Rabat Pomorze

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Biernacka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Jak przygotowujemy się do integracji