Jak przygotowujemy się do Unii

Marta Biernacka
24-03-2004, 00:00

Będziemy konkurować cenami

Zajmujemy się produkcją mrożonej żywności, z czego około 30 proc. trafia na eksport. Są to rynki czeski, niemiecki, rosyjski i holenderski. Cały czas powiększamy skład naszej grupy kapitałowej, do której należą obecnie spółki Lannen Polska, Olsztyn Investment, Negresko. Jesteśmy przygotowani do konkurowania w Europie, w prawie każdym zakładzie wdrożyliśmy HACCP. W pozostałych procedura trwa. Certyfikaty jakości to jeden z wymogów zagranicznych sieci hipermarketów, których jesteśmy dostawcami, tj. Tesco czy Real. Jesteśmy przekonani, że nasze produkty mogą mocniej zaistnieć na unijnym rynku. Ceny detaliczne oferowane na nim przez producentów są wyższe niż nasze.

Firma

Chłodnia Olsztyn działa jako spółka z o.o. 60 proc. udziałów mają prywatni udziałowcy, 40 proc. osoby prawne. Firma ma tytuł Gazeli Biznesu 2003, w rankingu „PB” na najbardziej dynamicznie rozwijające się małe i średnie przedsiębiorstwa. Zatrudnia 250 osób. W 2002 r. srzedaż firmy wyniosła 35,8 mln zł, zysk netto 0,7 mln zł.

Józef Malgrem prezes Chłodni Olsztyn

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Biernacka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Jak przygotowujemy się do Unii