Jak się zarabia na śmiechu

Bartłomiej Mayer
opublikowano: 24-01-2020, 06:00

Powodów do śmiechu może nie mamy ostatnio zbyt wiele, ale mimo to śmiać się warto. Także z powodów… finansowych.

Pierwsza profesja, jaka wielu z nas przychodzi na myśl, gdy mowa o zarabianiu na śmiechu to satyryk. O tym, czy kabareciarza stać na chleb, chleb z masłem, czy może też inne produkty wytwarzane ze zboża opowiada nam Tomasz Jachimek.

Częściej niż na występach estradowych śmiejemy się jednak siedząc przed telewizorem. A czy bawi nas to samo, co sąsiadów zza Olzy albo bratanków znad Balatonu? Wszystko na ten temat wie Daniel Reszka wiceprezes Viacom CBS, który odpowiada m.in. za takie kanały, jak Comedy Central i Comedy Central Family.

Okazją do pośmiania się bywają też takie okazje, gdy dostajemy prezenty. W Polsce wciąż przybywa stacjonarnych, ale przede wszystkim internetowych sklepów ze śmiesznymi upominkami. O zaletach spersonalizowanych gadżetach przekonuje Michał Tajchert z firmy suprizo.pl.

Śmiechu można się także… nauczyć. Co więcej warto to zrobić, bo lepiej i dostatniej można wtedy żyć. Szkolenia tego typu m.in. dla menedżerów, księgowych, a nawet dla bezrobotnych prowadzi i opowiada nam o tym Barbara Popławska, psycholog, coach, a także twórczyni Akademii Śmiechu.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania na pb.pl/dosluchania oraz w aplikacjach podcastowych (np. na Spotify lub na Lectonie).

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Bartłomiej Mayer

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy