Jak stracić pracę komentatora w rosyjskiej TV

opublikowano: 20-06-2018, 13:06
aktualizacja: 20-06-2018, 13:08

Leonid Słucki, były trener reprezentacji Rosji przestał komentować mecze w państwowej rosyjskiej telewizji, bo złamał tabu i powiedział na głos nazwisko jednego z największych wrogów prezydenta Władimira Putina.

W niedzielę, podczas transmisji meczu Meksyku z Niemcami na najpopularniejszym Kanale Pierwszym rosyjskiej telewizji Słucki wymienił w pewnym momencie nazwisko Aleksieja Nawalnego, lidera rosyjskiej opozycji. We wtorek poinformował, że już nie będzie komentował meczów. Tłumaczył, że spowodowane jest to innymi obowiązkami. Kanał Pierwszy wyjaśnił potem, że Słucki musiał zająć się obowiązkami wynikającymi z objęcia stanowiska trenera holenderskiej drużyny SBV Vitesse.

Władimir Putin
Zobacz więcej

Władimir Putin fot. Bloomberg

W Rosyjskich mediach publicznych wiadomo, że nie wolno wymieniać nazwiska Nawalnego. Przykład daje prezydent Władimir Putin, który nigdy tego nie robi, ostentacyjnie określając opozycjonistę mianem „tego osobnika”.

Nawalny napisał w środę na Twitterze, że jest mu bardzo przykro iż z jego powodu Słucki został odsunięty od komentowania meczów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Jak stracić pracę komentatora w rosyjskiej TV