Jak świat biznesu gasił światło

ŁO, "Fast Company"
opublikowano: 2010-03-30 18:27

27 marca o równej 20:30 zaczęła się kolejna edycja ogólnoświatowej akcji „Godzina dla Ziemi”. Organizatorzy namawiali do wyłączenia światła na 60 minut. Jak zareagował na to świat biznesu?


W sklepach IKEA na całym świecie w dniu 27 marca zostały wyłączone wszystkie dodatkowe lampy, a świeciły tylko te, które dawały niezbędne do funkcjonowania oświetlenie. Organizowano też konkursy ekologiczne dla klientów i pracowników.


Koncern Coca-Cola m.in. wyłączył gigantyczne ekrany reklamowe na Times Square w Nowym Jorku, Piccadilly Circus w Londynie, San Pedro Sula w Hondurasie i Kings Cross w Sydney.


Ciekawie zareagowała spółka zarządzająca lotniskiem w Abu Zabi. Postanowiono wyłączyć oświetlenie drugiego pasa startowego dla samolotów... Na szczęście, piloci nie musieli lądować po omacku, skierowano ich na inne pasy.

Organizatorem i pomysłodawcą akcji jest World Wildlife Fund. „Godzina dla Ziemi” ma na celu nie tyle zaoszczędzenie energii, ile uświadomienie ludziom, że jej oszczędzanie jest istotne dla ochrony środowiska.