Jak wygrać walkę ze smogiem

opublikowano: 25-10-2019, 06:00
aktualizacja: 25-10-2019, 06:19

Podobnie jak pierwsze opady śniegu reanimują szydercze hasła o zaskoczonych drogowcach, tak początek sezonu grzewczego wyznacza początek doniesień o smogu. Ubywa tych, którzy zbywają je wzruszeniem ramion.

W tym odcinku Pulsu Biznesu do słuchania porozmawiamy z Piotrem Siergiejem z Polskiego Alarmu Smogowego o tym, skąd bierze się smog i jak skutecznie z nim walczyć. Maciej Bukowski z Uniwersytetu Warszawskiego przedstawi parę zastrzeżeń co do strategii walki obranej przez rząd, a Piotr Woźny, pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze” i prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedstawi swoją wizję na ten temat. Monika Pabisek z PGE Energia Ciepła będzie bronić największych kominów w polskich miastach, a pomysłodawca Smogathonu Maciej Ryś opowie trochę o rynku produktów antysmogowych.

Wszystkie odcinki Pulsu Biznesu do słuchania na www.pb.pl/dosluchania i w Twojej aplikacji podcastowej (np. na Spotify lub w Lectonie).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Paweł Sołtys

Polecane