Jak złapać dotację na serwis e-learningowy?

20-10-2010, 13:09

Chcesz zdobyć dotacje ale nie wiesz jak? Masz wątpliwości, który konkurs jest dla Twojej firmy? Wyślij pytanie na eurokasa@pb.pl. Zdobędziemy dla Ciebie odpowiedź eksperta.

Pytanie Czytelnika „Pulsu Biznesu”:
Jestem właścicielem mikroprzedsiębiorstwa. Chciałbym pozyskać dofinansowanie, na projekt o roboczym tytule: „Stworzenie interaktywnego serwisu e-learningowego oferującego kursy z zakresu zarządzania, projektowania oraz programowania baz danych.” Stworzony w ramach projektu serwis e-lerningowy oferował będzie kursy z zakresu zarządzania, projektowania oraz programowania systemów bazodanowych. Główną grupą docelową  stanowić będą osoby kształcące się na kierunkach informatycznych (lub pokrewnych) z Polski i innych krajów Unii Europejskiej. Projekt byłby realizowany przez doktorantów jednej z śląskich uczelni. W ramach których najbliższych konkursów POKL projekt mógłby zostać dofinansowany ? W szczególności interesują mnie środki na pokrycie wynagrodzeń dla pracowników.

Odpowiada Stanisław Heba, Europejskie Centrum Przedsiębiorczości:
Pieniądze, na przedstawiona przez Pana działalność, można pozyskać z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki (POKL), w ramach podziałania 3.3.4 Modernizacja treści i metod kształcenia. Dofinansowanie dotyczy opracowania i pilotażowego wdrożenia innowacyjnych programów, materiałów dydaktycznych i metod kształcenia dotyczących przedsiębiorczości. Beneficjentami tego podziałania mogą być wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych. Instytucja ogłaszająca konkurs to Departament Funduszy Strukturalnych w Ministerstwie Edukacji Narodowej. Nabór na 2010 nie jest planowany, a kolejna data naboru nie jest znana, więc trzeba oczekiwać konkursu w przyszłym roku.
Na inwestycje w ramach stworzenia serwisu e-learningowego można także ubiegać się z poddziałania 4.1.1. Wzmocnienie potencjału dydaktycznego uczelni działanie 4.1 Wzmocnienie i rozwój potencjału dydaktycznego uczelni oraz zwiększenie liczby absolwentów kierunków o kluczowym znaczeniu dla gospodarki opartej na wiedzy. Projekty w ramach tego działania mogą dotyczyć opracowywanie programów i materiałów dydaktycznych oraz wdrożenie programów kształcenia  z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość (studia, studia podyplomowe, kursy). O pieniądze z tego podziałania mogą ubiegać się wszystkie podmioty. Harmonogram przyszłych konkursów można znaleźć na oficjalnej stronie POKL w zakładce nabór wniosków. W obu tych instrumentach wsparcia (podziałanie 3.3.4 oraz 4.1.1) koszt wynagrodzeń jest wydatkiem kwalifikującym się do dofinansowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Jak złapać dotację na serwis e-learningowy?