Czytasz dzięki

Jak zostać wiceprezesem Apple

W nowoczesnej siedzibie technologicznego giganta rozdano ostatnio nowe wejściówki dla wiceprezesów. Producent iPhone’ów nagradza zasłużonych, a ma ich około 100.

- Apple awansował niedawno kilku dyrektorów na wiceprezesów, a to kluczowy tytuł w firmie, zarezerwowany dla najbardziej wpływowych graczy - informuje agencja Bloomberg.  

Zobacz więcej

Tim Cook nadzoruje pracę około 100 wiceprezesów

Stephen Lam / Reuters / FORUM

Z awansów mogą się cieszyć Paul Meade, który odpowiedzialny jest za inżynierów z działu hardware, Jon Andrews, wypromowany na wiceprezesa ds. inżynierii oprogramowania, Gary Geaves, nowy wiceprezes ds. akustyki i Kaiann Drance, która została wiceprezeską zajmującą marketingiem. Spółka sprowadziła również z powrotem Boba Borchersa, który wcześniej był jednym z topowych menedżerów odpowiedzialnych za iPhone’a, natomiast ostatnio pracował w Google i Dolby Laboratories. Borchers jest teraz wiceprezesem ds. marketingu.  

Takie ruchy kadrowe potwierdzają kierunek rozwoju obrany przez Apple, który dostrzegł już dawno spowolnienie na rynku smartfonów i musi zrównoważyć spadającą sprzedaż iPhone’ów. Rozwija więc biznes związany z usługami i nowymi produktami, w tym planowanym zestawem rzeczywistości rozszerzonej, czy bezprzewodowymi słuchawkami AirPods, które okazały się hitem sprzedażowym.

Jedną z kluczowych ról odegra Borchers, bo ma nadzorować kwestie marketingowe związane z systemem iOS, usługą iCloud i prywatnością użytkowników, a ta jest przecież w ostatnich latach gorącym tematem w branży technologicznej.

Istotną pozycją w ofercie stały się też słuchawki bezprzewodowe. Apple szybko zdominował ten rynek. W ostatnim tygodniu pokazał nowy model słuchawek, żeby obronić się przed rosnącą konkurencją.  

Z danych firmy badawczej IDC wynika, że w drugim kwartale sprzedaż słuchawek wszystkich producentów wzrosła o 250 proc. do 31,8 mln. Apple zgarnia ponad połowę rynku i może się pochwalić wzrostem o 218 proc. w porównaniu z zeszłym rokiem. Dostarczył do uszu klientów 15,9 mln słuchawek. Nie oznacza to jednak, że kalifornijski gigant może spocząć na laurach i odcinać kupony. Konkurencja nie śpi i w zasadzie każdy chce dziś zarabiać na bezprzewodowych słuchawkach.  

Kadra zarządzająca jest więc dostosowywana do nowych wyzwań, ale koncern ma za sobą także kilka głośnych rozstań. Nadgryzione jabłko pożegnali m.in. Jony Ive, słynny dyrektor ds. projektowania, Angela Ahrendts nadzorująca sprzedaż i Steve Dowling odpowiadający za komunikację.  

Apple ma w sumie około 100 wiceprezesów, którzy podlegają bezpośrednio zarządowi kierowanemu przez prezesa Tima Cooka, następcę Steve’a Jobsa.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane