Jak żyje prezes z finansistą

opublikowano: 26-10-2022, 20:00
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Czego oczekują od siebie wzajemnie szefowie firm i dyrektorzy finansowi? Jak oceniają swoją pracę? Zbadało to KPMG.

KPMG opracowało raport na temat relacji prezesów i członków zarządów spółek z dyrektorami finansowymi. Zadaniem prezesów (CEO) jest rozwój biznesowy organizacji, a zadaniem dyrektorów finansowych (CFO) dbanie o płynność finansową. Celem badania KPMG było sprawdzenie czego od siebie oczekują te dwie grupy najważniejszych osób w firmach oraz jakie są mankamenty w ich współpracy.

Co trzeci dyrektor finansowy stwierdził, że w jego spółce rozumienie danych finansowych szwankuje, przez co różne działy odmiennie odczytują te same raporty. Ponad 60 proc. szefów działów biznesowych domaga się od dyrektorów finansowych większego wsparcia w zakresie budżetowania i planowania. Ponadto 57 proc. zarządzających uznało, że proces planowania finansowego nie jest zadowalający.

Obie grupy odmiennie postrzegają swoją aktywność. Ponad połowa ankietowanych finansistów stwierdziła, że biznesowe cele spółki realizuje codziennie. Jednak wśród osób zarządzających panuje opinia, że działy finansowe sporadycznie realizują cele biznesowe. Obie grupy zgodnie przyznały, że informacja zarządcza musi skuteczniej wspomagać cele i strategie biznesowe w spółkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane