Jaka dywidenda z PKO BP? Jest deklaracja

opublikowano: 24-02-2022, 07:52

PKO BP otrzymał zalecenie indywidualne od KNF, dotyczące dywidendy.

Nadzorcza zalecił “ograniczenie ryzyka występującego w działalności” poprzez niewypłacanie dywidendy z zysku wypracowanego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2021 r. w wysokości większej niż 50 proc. oraz niepodejmowanie, bez uprzedniej konsultacji z organem nadzoru, innych działań, w szczególności pozostających poza zakresem bieżącej działalności biznesowej i operacyjnej, mogących skutkować obniżeniem funduszy własnych, w tym również ewentualnych wypłat dywidend z niepodzielonego zysku z lat ubiegłych oraz wykupów akcji własnych.

Zarząd banku zadeklarował wypłatę z ubiegłorocznego zysku 2,29 mld zł dywidendy (49,77 proc.). Daje to około 1,83 zł na akcję.

Dodatkowo zarząd banku rekomenduje, aby niepodzielony zysk z lat poprzednich w kwocie 5,5 mld zł pozostał nadal zyskiem niepodzielonym.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane