Czytasz dzięki

Jakie cebulki kwiatów wybrać?

  • Materiał partnera
opublikowano: 03-07-2020, 15:34

Kwiaty cebulowe nie mają sobie równych, jeśli chodzi o urodę i siłę kwitnienia. To one pojawiają się wiosną jako pierwsze i one żegnają z nami lato. Podpowiadamy, jakie cebulki kwiatów wybrać, by cieszyć się ich pięknem przez cały sezon, na każdym stanowisku. W okresie wiosennym i jesiennym doskonałe cebulki kwiatów kupisz tutaj.

Cebulki kwiatów na słoneczne rabaty

Jeśli posiadamy w ogrodzie rabatę z próchniczną glebą, ulokowaną na stanowisku, do którego przez większość dnia dociera słońce, mamy świetne miejsce dla większości kwiatów cebulowych. W takim ciepłym zakątku bujnie zakwitną najwcześniejsze byliny, czyli ciemiernik i przebiśnieg (śnieżyczka). Ich kwiaty będziemy podziwiać już w lutym. Nieco później pojawią się niskie tulipany botaniczne, korony cesarskie i hiacynty. Na słonecznej rabacie warto posadzić również cebulki narcyzów i wysokich odmian tulipanów, które mają tendencję to wyginania łodyżek w kierunku źródła światła, dlatego słabo sprawdzają się na stanowiskach ocienionych przez większą część dnia. Jeśli umieścimy obok siebie cebulki tulipanów Darwina, Triumpha, papuzich, strzępiastych, pełnych i liliokształtnych, sezon na te wspaniałe kwiaty potrwa w naszym ogrodzie aż do połowy maja. Latem na słonecznej rabacie doskonale będą się czuły piwonia, lilia, liliowiec, paciorecznik (kanna), płomyk wiechowaty, malwa, łubin, tygrysówka i mieczyk, pod koniec lata i wczesną jesienią z kolei – dalia, jeżówka purpurowa, liatra kłosowa, zawilec i zimowit jesienny. Najciekawsze odmiany cebulek tulipanów sprawdzisz tutaj.

Cebulki kwiatów na skalniaki

Ogrody skalne są wdzięczne i mało wymagające w pielęgnacji, ale dość monotonne. Co zrobić, żeby skalniak nabrał życia i nie prezentował się tak samo przez cały sezon? Warto posadzić wśród rojników i żagwinu kilka kwiatów cebulowych. Do ogrodu skalnego idealnie nadają się kwitnące bardzo wcześnie szafirki, dostępne w rozmaitych odcieniach fioletu, niebieskiego i różu. Znakomitym towarzystwem będą dla nich szachownice kostkowate oraz krokusy, wbrew pozorom nie tylko niebieskie i białe, ale też wielokolorowe, np. żółto-brązowe. Do kolekcji warto dodać cebulki tulipanów botanicznych i Kaufmanna, grupkę żonkili i kilka irysów żyłkowanych, które będą dobrze czuły się w miejscu suchym i słonecznym.

Sadzonki i cebulki kwiatów na miejsca cieniste

Zacienione zakątki działki to miejsca trudne do zagospodarowania. Kwiaty jednoroczne nie rozkwitną w cieniu drzew albo w wilgotnym kąciku o wystawie północnej. Na szczęście niedoświetlone stanowiska można z powodzeniem obsadzić cebulkami kwiatowymi. Wcześnie kwitnąca bergenia sercolistna lubi miejsca ocienione przez większość dnia, a jej ozdobą są zarówno różowe kwiaty, jak i bujne liście. W bliskim sąsiedztwie drzew świetnie zadomowi się także serduszka okazała. Na rynku można znaleźć ponadto szeroki wybór cieniolubnych irysów bródkowatych w urzekających odcieniach fioletu, żółci, brązu i koloru niebieskiego. Gdy ich kwitnienie dobiega końca, do życia budzi się oryginalna trytoma groniasta, idealna do wilgotnych zakątków ogrodu. Nie należy zapominać o konwaliach, preferujących stanowiska półcieniste. Warto sadzić je pod drzewami, by utworzyły kwitnący kobierzec. Całosezonową dekoracją ogrodu będą urokliwe paprocie i fantastyczne funkie (hosty) o liściach białych, żółtych, niebieskich i zielonych, nierzadko ozdobionych kontrastowymi obwódkami.

Gdzie kupić dobre cebulki kwiatowe?

Będziemy cieszyć się zdrowymi, pięknymi kwiatami cebulowymi, jeśli kupimy je z pewnego źródła. Najszerszy wybór ciekawych gatunków i odmian można znaleźć w internecie. Przeglądając oferty zwracajmy uwagę na rozmiary sadzonek. Opłaca się kupować wyłącznie sadzonki i kłącza pierwszego wyboru oraz duże cebule i bulwy. Jeśli mamy taką możliwość, zainwestujmy w holenderskie cebule kwiatowe, które cechują się najwyższą jakością. Internetowy sklep ogrodniczy Świat Kwiatów posiada szeroki asortyment materiału sadzeniowego produkcji holenderskiej. W jego ofercie nie brakuje gatunków znanych i lubianych, znajdziemy więc cebule tulipanów, lilii, mieczyków, czosnków ozdobnych, narcyzów, szafirków, szachownic, krokusów, przebiśniegów, kłącza jeżówek, funkii, kosaćców, sadzonki dalii, piwonii i wiele innych. Jeśli mieszkasz poza Polską to dobrym wyborem będzie zakup w GardenSeedsMarket.com Miłośnicy roślin nietypowych ucieszą się z dostępności cebulek frezji, błonczatki, hipeastrum, calli, paciorecznika, tuberozy i smoczej lilii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Materiał partnera

Polecane