Jakub Ryba wyjdzie z aresztu

opublikowano: 18-04-2019, 14:13

Sąd Okręgowy odrzucił wniosek prokuratora i nie przedłużył aresztu dla byłego zarządzającego Altus TFI.

W czwartek o 10:30 rozpoczęła się rozprawa na której sąd rozpatrywał wniosek prokuratury o przedłużenie aresztu dla Jakuba Ryby o kolejne trzy miesiące. O 14:00 ogłosił postanowienia, że wniosek jest nieuzasadniony, co oznacza, że Jakub Ryba, były zarządzający Altus TFI wkrótce opuści areszt. Nie wydał przy tym żadnej decyzji o środkach zapobiegawczych oddając tę decyzję w ręce prokuratury.

Jakub Ryba trafił do aresztu w sierpniu 2018 r. po tym jak prokuratura zarzuciła mu współuczestnictwo w zmowie, która doprowadziła do szkody na rzecz GetBacku. Chodziło o transakcję zakupu przez GetBack akcji EGB Investments od funduszy zarządzanych przez Altus TFI. Po odwołaniu obrony w listopadzie sąd zdecydował na zamianę środka zapobiegawczego z aresztu na poręczenie majątkowe i Ryba opuścił areszt. Ale dwa miesiące później sąd rozpatrujący odwołanie prokuratury zmienił decyzję i wydał nakaz doprowadzania do aresztu, który wygasa 22 kwietnia. Najpóźniej tego dnia Ryba opuści areszt, ale obrońcy zapowiadają wniosek o zwolnienie go jeszcze przed świętami.

Szczegóły wkrótce na pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy