Jakub Ryba wyjdzie z aresztu

opublikowano: 18-04-2019, 14:13

Sąd Okręgowy odrzucił wniosek prokuratora i nie przedłużył aresztu dla byłego zarządzającego Altus TFI.

W czwartek o 10:30 rozpoczęła się rozprawa na której sąd rozpatrywał wniosek prokuratury o przedłużenie aresztu dla Jakuba Ryby o kolejne trzy miesiące. O 14:00 ogłosił postanowienia, że wniosek jest nieuzasadniony, co oznacza, że Jakub Ryba, były zarządzający Altus TFI wkrótce opuści areszt. Nie wydał przy tym żadnej decyzji o środkach zapobiegawczych oddając tę decyzję w ręce prokuratury.

Jakub Ryba trafił do aresztu w sierpniu 2018 r. po tym jak prokuratura zarzuciła mu współuczestnictwo w zmowie, która doprowadziła do szkody na rzecz GetBacku. Chodziło o transakcję zakupu przez GetBack akcji EGB Investments od funduszy zarządzanych przez Altus TFI. Po odwołaniu obrony w listopadzie sąd zdecydował na zamianę środka zapobiegawczego z aresztu na poręczenie majątkowe i Ryba opuścił areszt. Ale dwa miesiące później sąd rozpatrujący odwołanie prokuratury zmienił decyzję i wydał nakaz doprowadzania do aresztu, który wygasa 22 kwietnia. Najpóźniej tego dnia Ryba opuści areszt, ale obrońcy zapowiadają wniosek o zwolnienie go jeszcze przed świętami.

Szczegóły wkrótce na pb.pl

de8200e4-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Getback – najważniejsze informacje
Newsletter, który pozwoli być na bieżąco z tym, co dzieje się wokół spółki GetBack.
ZAPISZ MNIE
Getback – najważniejsze informacje
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany nieregularnie
Kamil Zatoński
Newsletter, który pozwoli być na bieżąco z tym, co dzieje się wokół spółki GetBack.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy