Jamie Oliver będzie walczyć z otyłością wśród dzieci

opublikowano: 23-08-2019, 13:33

Brytyjski szef kuchni-celebryta Jamie Oliver ogłosił, że wykorzysta swój biznes do projektu walki z otyłością, który ma być jego spuścizną.

Jamie Oliver Group ogłosiło w piątek raport opisujący działania grupy od 2019 roku, których celem jest zmniejszenie o połowę otyłości wśród dzieci do 2030 roku. Biznes Olivera chce osiągnąć go poprzez mieszankę kampanii, programów telewizyjnych, książek, produktów i partnerstw z innymi firmami.

Jamie Oliver zapraszał już do programów kuliarnych dzieci, zwłaszcza swoje, ale nie były one jeszcze głównymi prowadzącymi
Zobacz więcej

Jamie Oliver zapraszał już do programów kuliarnych dzieci, zwłaszcza swoje, ale nie były one jeszcze głównymi prowadzącymi Bloomberg

- Wierzę, że 2030 Project będzie moją spuścizną. Nie mogę się doczekać tego, co się wydarzy – powiedział szef kuchni.

Jamie Oliver Group chce stać się firmą certyfikowaną jako “B corp”. Taki status mają firmy działające dla zysku, ale spełniające standardy zrównoważonej działalności, odpowiedzialności i transparentności.

Kilka miesięcy temu w Wielkiej Brytanii z powodu niewypłacalności zamknięto prawie wszystkie restauracje Jamiego Olivera. Wciąż ma jednak m.in. 65 lokali w 25 krajach, a także współpracę z Tesco i Shell.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, PA News

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu