Jamie Oliver otworzy restaurację w Zurychu

opublikowano: 20-03-2018, 11:14
aktualizacja: 20-03-2018, 11:15

Znany angielski kucharz-celebryta Jamie Oliver otworzy restaurację w Zurychu dzięki nawiązaniu współpracy z biznesmenem z Węgier.

Jamie Oliver zapowiadał ponad rok temu, że otworzy lokal „Jamie’s Italian” w Zurychu jeśli znajdzie odpowiedniego partnera. Okazał się nim Roy Zsidai, węgierski restaurator, który ujawnił właśnie mediom, że szuka odpowiedniej lokalizacji dla „Jamie’s Italian”. Restauracja ma zostać otwarta jeszcze w tym roku jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Zobacz więcej

Jamie Oliver (FOT. Bloomberg)

Jamie Oliver ceni Szwajcarię, nie tylko za fondue czy gryzońską zupę z jęczmienia, ale także za to, że mieszkańcy tego kraju są w grupie największych nabywców jego książek kucharskich. 

- Szwajcarzy są niesamowici, są jednymi z najbardziej wiernych klientów - twierdził Oliver.

Otworzenie nowego lokalu może być wyzwaniem dla kucharza-celebryty. Z jednej strony w Zurychu nie brakuje już włoskich restauracji i konkurencja będzie duża. Z drugiej biznes Olivera nie kwitnie w ostatnich czasach. W styczniu tego roku „Jamie’s Italian” potwierdziło, że zamyka 12 lokali w Wielkiej Brytanii. Uzasadniano to chęcią zapewnienia dobrej kondycji marki w przyszłości. Brytyjskie media informowały, powołując się na dokumenty złożone w sądzie, że sieć włoskich restauracji Olivera jest zadłużona na 71 mln GBP.

Partner Olivera w Szwajcarii, Roy Zsidai, przekonuje, że problemy „Jamie’s Italian” dotyczą tylko Wielkiej Brytanii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, thelocal.ch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu