Japończycy chętnie kupowali zagraniczne obligacje

opublikowano: 15-04-2021, 09:25

Globalny popyt na obligacje wzrósł dzięki japońskim inwestorom, rozpoczynającym w kwietniu rok rozrachunkowy.

Fundusze z Japonii kupiły w pierwszym pełnym tygodniu kwietnia obligacje zagraniczne za 1,7 bln JPY (15,6 mld USD). Oznacza to największe zakupy długu od pięciu miesięcy.

- Nowy rok rozrachunkowy w Japonii zaczął się dobrze dla globalnego rynku obligacji – powiedział Martin Whetton, szef strategii na rynkach obligacji i walut w Commonwealth Bank of Australia w Sydney. – W nadchodzących tygodniach japońskie firmy ubezpieczeniowe ujawnią swoje zamiary inwestycyjne na rynkach długu. Oczekujemy, że w ich planach znajdą się obligacje amerykańskie i australijskie – dodał.

Inwestorzy śledzą zachowanie japońskich inwestorów w związku z oczekiwaniem na odbicie rynku długu po przecenie obligacji USA na początku roku. Japońskie fundusze są największymi posiadaczami długu USA i ich aktywność może determinować kierunek rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane