Japonia: paraliż lotniska z powodu pudla

opublikowano: 09-10-2017, 10:55
aktualizacja: 09-10-2017, 10:57

Z powodu biegającego swobodnie w pobliżu pasów startowych pudla musiano opóźnić w poniedziałek kilkanaście lotów z portu Haneda w Tokio, donosi agencja Xinhua.

Japońskie Ministerstwo Transportu poinformowało, że pies uciekł z klatki tuż przed załadowaniem jej do samolotu Japan Airlines lecącego z Tokio do Naha na Okinawie. Do incydentu doszło ok. 8:50 lokalnego czasu. Z powodu pudla biegającego w pobliżu pasów startowych musiano dwukrotnie na kilka minut zamknąć cztery z nich. Łącznie spowodowało to opóźnienie 14 lotów. Pies biegał ok. 40 minut zanim udało się go złapać.

fot. Bloomberg

W marcu tragicznie zakończyła się podobna historia w Auckland. W związku z zagrożeniem, jakie powodowała obecność psa w pobliżu pasa, opóźniono 16 krajowych i międzynarodowych lotów z najbardziej uczęszczanego portu lotniczego Nowej Zelandii. Rzeczniczka Auckland Airport powiedziała, że zwierzak błąkał się przez trzy godziny. Ponieważ pies nikomu nie dał zbliżyć się do siebie podjęto decyzję, żeby go zastrzelić. Pies nie był bezpański. 10 miesięczny mieszaniec o imieniu Grizz był szkolony w porcie lotniczym do wykrywania ładunków wybuchowych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Xinhua

Polecane