Japonia: PMI dla przemysłu tylko nieznacznie się poprawił

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 23-10-2020, 06:43

Aktywność przemysłowa w Japonii w październiku nadal pozostawała ograniczona wydłużając okres złamania. Wskaźnik PMI co prawda wzrósł, ale nadal pozostawał w strefie „kurczenia się”, donosi Reuters.

Wartość wskaźnika PMI zwiększyła się w październiku 2020 r. do 48,0 pkt z 47,7 pkt. miesiąc wcześniej wynika z danych zaprezentowanych w piątek przez bank inwestycyjny Nomura, JMMA (Japan Materials Management Association) oraz Markit Economics.

Tempo spadku było najwolniejsze od stycznia dzięki zbliżeniu się do stabilizacji ogólnej produkcji i nowych zamówień. W przypadku usług nie było już tak optymistycznie, a ich aktywność znów przyspieszyła spadek.

Ożywienie jest powolne i może się tak utrzymywać w nadchodzących miesiącach, ponieważ globalny wzrost przypadków COVID-19 może zagrozić japońskiej aktywności gospodarczej, szczególnie w sektorach skierowanych na eksport – powiedział Bernard Aw, główny ekonomista w IHS Markit.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane