Japonia zaprasza firmy z sektora IT

opublikowano: 01-02-2012, 00:00

Największe branżowe targi to dla przedsiębiorców znad Wisły szansa na wiele nowych kontraktów.

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady RP w Tokio i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) organizują wyjazd polskich firm z branży IT na targi Japan IT Week. Odbędą się one w dniach 9-11 maja w Tokio. To największa i najbardziej prestiżowa impreza branżowa, na której prezentowane są rozwiązania z zakresu technologii informacyjnej. Składa się na nią 11 powiązanych ze sobą wydarzeń, m.in. Software Development Expo, Web & Mobile Marketing Expo, Cloud Computing Expo Japan oraz Embedded Systems Expo.

Japan IT Week to najlepsze miejsce do promocji oferowanych produktów na japońskim rynku i do nawiązania współpracy z tamtejszymi i innymi zagranicznymi partnerami z sektora teleinformatyki. Polscy przedsiębiorcy, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu, będą mogli m.in. zaprezentować swoją ofertę, nawiązać bezpośrednie kontakty handlowe i zyskać nowe zlecenia. Targi są też okazją do wymiany doświadczeń i zapoznania się z nowymi technologiami. WPHI i PARP planują zorganizować podczas Japan IT Week polski pawilon, seminariumi bilateralne spotkania kooperacyjne przedsiębiorców znad Wisły z przedstawicielami japońskich firm z branży IT i lokalnych izb gospodarczych. Spotkania będą odbywały się przy wykupionym przez WPHI i PARP specjalnym stoisku. Korzystanie z niego, wstęp na targi i udział w seminarium są dla polskich firm bezpłatne. Ponoszą oni koszty dojazdu i zakwaterowania.

Firmy mogą uczestniczyć w targach bez wykupu powierzchni wystawienniczej, ale mogą też zdecydować się na swoje firmowe stoisko (koszt w zależności od powierzchni: 29,5-195 tys. zł). Te, które to zrobią, mogą liczyć na 5 proc. zniżki, pokrycie kosztów harmonizacji wizualnej stoiska w ramach stworzenia spójnego pawilonu polskiego i pokrycie kosztu połączenia z internetem. Ostateczne koszty zależeć będą od liczby wystawiających się firm i mogą być niższe. Uczestnikami targów są nie tylko przedstawiciele firm z branży IT, ale też eksperci i pasjonaci. W ubiegłym roku wzięło w nich udział 124 tys. odwiedzających. Szacuje się, że w tym roku ta liczba wzrośnie do ok. 140 tys. osób.

SKONTAKTUJ SIĘ

Wszystkie firmy zainteresowane udziałem firmy są proszone o kontakt z: Wydziałem Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Tokio: brhtokio@inter.net Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości: magdalena_zwolinska@parp.gov.pl.

10.02 Do tego dnia powinni zgłosić się przedsiębiorcy, którzy mają w planach wykupienie stoiska na targach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane