Czytasz dzięki

Japońska linia ANA chcą wyemitować akcje o wartości blisko 2 mld USD

ARŻ, Reuters
opublikowano: 25-09-2020, 14:21

Największa japońska linia lotnicza rozważa wyemitowanie 200 mld jenów (1,9 mld dolarów) w akcjach, aby wzmocnić swoje finanse w obliczu kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, pisze Reuters.

Podobnie jak inne linie lotnicze, ANA musiała ograniczyć loty, ponieważ kraje nałożyły ograniczenia w podróżowaniu, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Jak dotąd przewoźnik opierał się na pożyczkach bankowych i rządowym wsparciu. 

Zobacz więcej

Samoloty japońskich linii lotniczych ANA

Fot. Bloomberg

W drugim kwartale roku linia lotnicza odnotowała stratę w wysokości 159 mld jenów i stwierdziła, że nie spodziewa się pełnego ożywienia popytu na loty międzynarodowe co najmniej do 2023 roku. Według japońskiej gazety „Nikkei”, całoroczna strata ANA może sięgnąć 600 mld jenów, co sprawi, że firma nie będzie w stanie kontynuować działalności bez pozyskania dodatkowych funduszy. 

Rzecznik ANA nie potwierdza informacji o emisji akcji, twierdząc, że nic jeszcze nie zostało postanowione. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ARŻ, Reuters

Polecane