Jarociński Ośrodek Kultury czeka kosztowny remont

MBE
07-04-2010, 17:17

Jarociński Ośrodek Kultury, który pamięta jeszcze czasy Gierka zostanie wyremontowany za pieniądze gminy, Unii i ministerstwa kultury.

Ośrodek czeka największy remont w 34-letniej historii. Będzie miał większą salę widowiskową, odnowioną scenę i profesjonalną salę taneczną. Gmina ogłosiła właśnie przetarg na wykonanie prac, które mają zakończyć się jesienią tego roku. Odnowione będzie nie tylko wnętrze budynku, ale także jego elewacja - budynek  będzie ocieplony i pomalowany.  Ośrodek będzie miał też nowe okna i drzwi, dach oraz instalację centralnego ogrzewania. Widownia, scena i zaplecze sceniczne zostaną przebudowane. Zmniejszenie zaplecza i cofnięcie sceny umożliwi zwiększenie widowni, na której zamontowanych zostanie 440 nowych foteli, czyli o 120 więcej niż obecnie. Widownia będzie przedzielona dwie części, dzięki mobilnej ściance działowej, które będą mogły być wykorzystywane jednocześnie.

Sala będzie bardzie przestronna i funkcjonalna. Stara boazeria ścienna, która pamięta końcówkę lat siedemdziesiątych ubiegłego stulecia, zostanie zastąpiona okładzinami akustycznymi, wytłumiony zostanie również sufit. Zamontowany zostanie nowy system wentylacji i instalacja elektryczna.
To przedsięwzięcie będzie pierwszym etapem modernizacji ośrodka. W najbliższych latach realizowany będzie kolejny, który obejmie remont korytarzy, pozostałych sal na parterze i piętrze oraz wyposażenie sali widowiskowej w profesjonalny sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy. Na przeprowadzenie pierwszego etapu przedsięwzięcia, Jarocin dostał dotację w wysokości 100 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Gmina ubiega się też o 1,4 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu  Operacyjnego. Reszta będzie pochodzić z budżetu gminy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Samorządy / Jarociński Ośrodek Kultury czeka kosztowny remont