Jastrzębi Powell zdołował Wall Street

opublikowano: 27-02-2018, 22:09
aktualizacja: 27-02-2018, 22:13

Wtorkowa sesja giełdowa w Stanach Zjednoczonych zakończyła się mocnymi spadkami głównych indeksów notowanych na Wall Street.

Indeks Dow Jones Industrial Average na koniec dnia zniżkował o 1,16 proc., Standard & Poor’s o 1,27 proc., zaś technologiczny Nasdaq o 1,23 proc.

Jerome Powell
Zobacz więcej

Jerome Powell fot. Bloomberg

Do spadków na giełdzie i osłabieniu się obligacji skarbowych przyczyniło się jastrzębie wystąpienie w Kongresie nowego prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella.

Na Wall Street była to pierwsza spadkowa sesja od trzech dni. Powell zwrócił uwagę w swoim przemówieniu na fakt umacniania się największej gospodarki świata, co może przełożyć się na przyspieszenie inflacji czyli również podwyżki stóp procentowych.

Komentatorzy rynkowi są zdania, że Fed może zrewidować swoja politykę monetarną i zamiast jak pierwotnie przewidywano trzech, przeprowadzi w tym roku aż cztery podwyżki stóp procentowych. Rentowność amerykańskich 10-latek w reakcji na wyraźnie jastrzębi ton przemówienia Powella wzrosła powyżej 2,9 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy