Jastrzębskie piwo poleje się na NC

opublikowano: 17-04-2018, 22:00

Browar Jastrzębie, który chce produkować m.in. własne piwa rzemieślnicze, szykuje się do debiutu na NewConnect (NC).

Na parkiecie przybędzie piwowarów. Na głównym rynku od lat notowana jest Grupa Żywiec, a na NewConnect od 2012 r. obecny jest Browar Czarnków. Wkrótce do tego grona dołączy Browar Jastrzębie, który co prawda piwa jeszcze nie produkuje, ale ma dużo dobrych chęci.

Zobacz więcej

Fot. Marek Wiśniewski

Spółka, założona w ubiegłym roku, ma nieruchomość, prawa własności technologii produkcjipiwa oraz projekt wykonania instalacji technologicznej. Budowę browaru ma zakończyć w drugim kwartale przyszłego roku. Wtedy chce ruszyć z produkcją na zlecenie browarów kontraktowych i stworzyć własne marki. Obecność na NewConnect ma jej pomóc w zyskaniu rozpoznawalności i zdobyciu kapitału na rozwój, a także zwiększyć wiarygodność wśród kontrahentów.

— Naszym głównym celem jest zbudowanie silnej marki oraz stworzenie własnego piwa. Będzie to oczywiście długotrwały proces, dlatego w początkowym etapie funkcjonowania browaru będziemy sprzedawali wolne moce produkcyjnebrowarom kontraktowym. Nastawiamy się głównie na współpracę z małymi sklepami, bo analizy rynkowe wskazują, że odpowiadają one za bardzo wysoki udział w sprzedaży piwa ogółem. Dodatkowo, piwo rzemieślnicze nie jest tak trwałe jak koncernowe, więc ważnym czynnikiem jest duża rotacja. W naszym planie marketingowym chcemy się skoncentrować na bezpośrednim dotarciu do klientów — mówi Piotr Piekarski, prezes Browaru Jastrzębie.

Spółka podaje, że podpisała „kilka listów intencyjnych” z firmami, zainteresowanymi długoterminową współpracą i wykorzystaniem jej mocy produkcyjnych. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy