JCI Capital: Euro może powtórzyć los jena

Kurs euro może wejść w etap niekontrolowanego umocnienia, zapowiada Alessandro Balsotti z firmy inwestycyjnej JCI Capital.

Kurs euro może wejść w etap niekontrolowanego umocnienia, po tym jak przełamanie pułapu 1,15 USD nie spotkało się ze słownymi interwencjami przedstawicieli EBC, zapowiedział Alessandro Balsotti, donosi agencja Bloomberg. Według zarządzającego JCI Capital równocześnie relatywnie mocny pozostanie dolar. Własny portfel przygotowuje na umocnienie dwóch najważniejszych walut na świecie wobec franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego, dolara australijskiego oraz nowozelandzkiego.

Choć wokół euro wciąż utrzymują się dość pesymistyczne nastroje, to jednak wielu globalnych zarządzających wyraźnie zmniejsza pozycje nastawione na osłabienie wspólnej waluty, zauważa Bloomberg. Christophe Donay z towarzystwa Pictet podwyższył prognozę dla euro na koniec roku z 1,02 USD do 1,06 USD, co jednak wciąż oznaczałoby jej osłabienie o 7,0 proc. Jednocześnie od początku roku pozycję nastawioną na osłabienie euro zmniejszył James Kwok z Amundi Asset Management. Tymczasem zdaniem Aberdeen Asset Management kurs euro do dolara będzie się do końca roku wahał w przedziale 1,08-1,15 USD. W czwartek wieczorem kurs euro sięgał 1,14 USD i był o 5,0 proc. wyższy niż na koniec ubiegłego roku.

Bloomberg
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski, Bloomberg

Polecane