Czytasz dzięki

Jeb Bush oficjalnie rozpoczął kampanię wyborczą

PAP
opublikowano: 15-06-2015, 20:24

Były gubernator Florydy Jeb Bush, syn i brat byłych prezydentów USA, rozpoczął w poniedziałek oficjalnie kampanię prezydencką, przedkładając Federalnej Komisji Wyborczej stosowne dokumenty - poinformował "Wall Street Journal" na swej stronie internetowej.

Kosztowna kampania wyborcza, w ramach której Jeb Bush ubiega się o nominację Republikanów w wyborach prezydenckich w 2016 roku, de facto trwa nieoficjalnie od wielu miesięcy - komentuje "WSJ".

Jeszcze w poniedziałek Bush wygłosi na uczelni stanowej na Florydzie, Miami-Dade College, swoje pierwsze oficjalne przemówienie jako potencjalny kandydat w wyścigu do Białego Domu.

Według nagrania wideo, które udostępnione zostało mediom jeszcze przed wystąpieniem, Bush ma powiedzieć, że politycy "w Waszyngtonie nie wiedzą co dzieje się złego w Ameryce. Ja wiem, co należy zrobić". Reuters pisze, że zwracając się do elektoratu Republikanów Bush podkreśli, iż partia ta "ponownie przejmie kontrolę nad przyszłością kraju".

Po oficjalnym rozpoczęciu kampanii 62-letni Bush dołączył do kilkunastu pretendentów Partii Republikańskiej. Jeśli zdobędzie nominację Republikanów, to w listopadzie 2016 roku może dojść do starcia dwóch znanych politycznych rodzin. Zdecydowaną faworytką Demokratów w wyścigu do Białego Domu jest bowiem była pierwsza dama i była sekretarz stanu USA Hillary Clinton.

Jeb Bush jest młodszym synem 41. prezydenta USA George'a H.W. Busha i rodzonym bratem 43. prezydenta George'a W. Busha; od 1999 do 2007 roku był gubernatorem Florydy. Jest postrzegany jako kandydat najbardziej umiarkowany spośród pretendentów z obozu Republikanów.

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane