Jeden z Kitkatów może stracić ochronę w całej UE

opublikowano: 19-04-2018, 15:45
aktualizacja: 19-04-2018, 15:50

Tzw. czteropalcowy Kitkat może stracić ochronę znaku towarowego na rynku Unii Europejskiej po tym jak Europejski Trybunał Sprawiedliwości został powiadomiony, że ten rodzaj batona nie jest znany w całej Europie.

Okazało się, że w Belgii, Irlandii, Grecji i Portugalii „czteropalcowy” Kitkat nie jest dostatecznie dobrze znany, wynika z raportu dostarczonego sędziom Trybunału przez adwokata generalnego Melchiora Watheleta.

Kitkat
Zobacz więcej

Kitkat fot. Bloomberg

Aby znak towarowy był uznany w całej Unii Europejskiej produkt musi być znany we wszystkich państwach, wynika z werdyktu unijnego sądu w 2016 roku.  

Opinia adwokata generalnego nie jest wiążąca dla sędziów, ale z reguły ich werdykt jest z nią zgodny. Oznacza to, że jeśli zapadnie decyzja niekorzystna dla producenta batonu, szwajcarskiego koncernu Nestle, konkurenci będą mogli swobodnie naśladować kształt „czteropalcowego” Kitkata.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu