Jednak bez redukcji w PZU

AS, GN
29-04-2010, 14:18

Na akcje PZU zapisało się 250 tys. Polaków - poinformował o tym minister skarbu Aleksander Grad. Cena dla drobnych - 312,5 zł. Dla instytucji - może być wyższa.

"Padł rekord polskiego rynku kapitałowego. Złożono ponad 250 tys. zapisów w transzy detalicznej. Nie spodziewaliśmy się tak dużego zainteresowania" - ujawnił na czwartkowej konferencji prasowej minister skarbu Aleksander Grad.

Według danych resortu średni zapis na akcje PZU 28 papierów. Drobni inwestorzy mogli zapisać się na maksymalnie 30 sztuk.

I najważniejsza informacja: w transzy detalicznej nie ma redukcji zapisów! Czyli każdy dostanie tyle akcji, na ile się zapisał.

Bez lewarów Polacy zainwestowali ponad 2 mld zł.

Rekordowy popyt na akcje PZU złożyły też instytucje. W tej transzy jest spora nadsubskrypcja. Według resortu skarbu instytucje chciały kupić ponad 4-krotnie więcej akcji, niż im zaoferowano.

Co z ceną? Grad poinformował, że cena sprzedaży akcji dla inwestorów indywidualnych wyniesie maksymalnie 312,50 zł. Dla instytucji - może być wyższa. Zostanie ogłoszona już w piątek.

W przyszłym tygodniu resort skarbu powinien poinformować o terminie giełdowego debiutu PZU. Wcześniej mówiono o piątku, 14 maja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AS, GN

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jednak bez redukcji w PZU