Jelfa rośnie pod przejęcie

Robert Kurowski
23-02-2004, 00:00

Kurs Jelfy znalazł się w kluczowym momencie, biorąc pod uwagę sytuację techniczną. Od ponad pół roku akcje znajdują się poniżej linii trendu spadkowego, który rozpoczął się we wrześniu. Ważnym czynnikiem jest zatrzymanie spadków na poziomie 43-44 zł i wzrost do około 53 zł, w związku z czym wykształcił się trend wzrostowy.

Poprzednie spadki (60-43 zł) wynikały z obawy rynku o pogorszenie wyników spółki. Znalazło to potwierdzenie w opublikowanych danych (zysk netto wyniósł 21,6 mln wobec 26,3 w 2002 r.). W piątek o zachowaniu kursu na GPW zadecydowała informacja, że Polfa Kutno złożyła MSP warunkową ofertę zakupu 29,84 proc. akcji po 49 zł. Powinno to przyczynić się do wzrostu ceny w kierunku ubiegłorocznego maksimum, czyli do strefy 58-60 zł. Jaki będzie skutek długoterminowy, czy dojdzie do zmiany trendu — o tym przesądzi zdolność utrzymania się waloru właśnie powyżej tego przedziału cenowego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Robert Kurowski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Strona główna / Jelfa rośnie pod przejęcie