Jen osłabł po obniżce japońskiego ratingu

Joanna Pluta
28-01-2011, 00:00

Wydarzeniem dnia na rynku walutowym była obniżka ratingu Japonii do AA-. Agencja Standard Poor’s uważa, że Japonia nie jest już w stanie prowadzić elastycznej polityki fiskalnej. Tuż po tej informacji kurs USD/JPY wzrósł z 82 do 83,20. Pod koniec sesji europejskiej notowania tej pary wróciły poniżej 83. Najważniejsze dla inwestorów jest to, że perspektywa oceny pozostała stabilna, na co wpływ ma zdrowa struktura bilansu handlu zagranicznego oraz elastyczna polityka pieniężna.

Informacje o inflacji w Niemczech oraz tygodniowe dane z amerykańskiego rynku pracy nie miały jednak większego wpływu na kurs EUR/USD, który po porannej zwyżce pozostawał nieco poniżej 1,3750. Złoty osłabił się wczoraj pod wpływem lekkiego pogorszenia sentymentu w efekcie obniżki ratingu Japonii. Silniejszy spadek zatrzymały jednak okolice 3,91 zł — EUR.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jen osłabł po obniżce japońskiego ratingu