Czytasz dzięki

Jenkins: to może być koniec chodzenia do kina

Mare Druś, bbc.com
opublikowano: 08-10-2020, 06:12

Patty Jenkins, reżyserka czekającego na premierę filmu „Wonder Woman” uważa, że chodzenie do kina może stać się sprawą przeszłości.

Jenkins jest w licznej grupie amerykańskich twórców filmowych, która apeluje do władz USA o ratunek finansowy dla kin.

- Jeśli pozwolimy, aby zostały zamknięte, będzie to proces nieodwracalny – powiedziała Jenkins, której film już kilka razy miał odkładaną premierę z powodu pandemii. – Możemy stracić ludzi chodzących do kina – dodała.

Stowarzyszenie amerykańskich właścicieli kin twierdzi, że 69 proc. małych i średnich spółek prowadzących kina może zbankrutować lub zostać zlikwidowanych.

Jenkins ostrzega, że masowe zamykanie kin zmusi studia z Hollywood do zaprzestania inwestycji w filmy kinowe i zajęcie się tylko tymi, które wezmą serwisy streamingowe.

- Stanie się tak jak w branży muzycznej – powiedziała. – Można zniszczyć całą branżę czyniąc z niej coś, co nie może przynosić zysków – dodała.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mare Druś, bbc.com

Polecane