Jeronimo Martins rozważa wprowadzenie Biedronki na GPW

Polska Agencja Prasowa SA
21-06-2005, 20:55

Portugalska firma Jeronimo Martins (JM) rozważa wprowadzenie sieci sklepów dyskontowych Biedronka na warszawską giełdę - poinformowała PAP we wtorek w komunikacie polska filia koncernu Jeronimo Martins Dystrybucja SA.

Portugalska firma Jeronimo Martins (JM) rozważa wprowadzenie sieci sklepów dyskontowych Biedronka na warszawską giełdę - poinformowała PAP we wtorek w komunikacie polska filia koncernu Jeronimo Martins Dystrybucja SA.

"Giełda z pewnością jest jedną z możliwości, spośród innych rozważanych przez nas, która może umożliwić wsparcie dynamicznego rozwoju naszej sieci. Jako Jeronimo Martins jesteśmy w Polsce już od 10 lat i planujemy w ciągu najbliższych lat kolejne inwestycje w polską sieć" - powiedział cytowany w komunikacie Pedro da Silva, dyrektor generalny Jeronimo Martins Dystrybucja.

    Jeronimo Martins jest notowany na giełdzie papierów wartościowych w Portugalii.

    Koncern w 2003 roku informował, że rozważa wejście Biedronki na GPW w ciągu dwóch lat.

    Jak poinformowała rzecznik prasowy firmy Anna Mazurek, sieć sklepów detalicznych Biedronka liczy obecnie ponad 740 placówek. Od 1995 roku, czyli od początku obecności na polskim rynku, JMD zainwestowała w Polsce ponad 1,5 mld zł.

  Według rzecznik, "do 2007 roku Jeronimo Martins Dystrybucja w rozwój sieci planuje zainwestować około 60-80 mln euro rocznie, co będzie obejmować m.in. otwarcie nowych sklepów i centrów dystrybucyjnych oraz modernizacje obecnie działających"

    "Liczba placówek ma wzrosnąć do około 1.000 w ciągu najbliższych trzech lat. Sklepy, tak jak do tej pory, będą otwierane w dużych, średnich i małych miastach w całej Polsce" - dodano.

    W I kwartale br. otwarto 9 nowych sklepów, zmodernizowano 10 obecnie już działających, uruchomiono 5. Centrum Dystrybucyjne w Kostrzynie Wielkopolskim (zatrudnienie ok. 140 osób). W maju  uruchomiono Centrum Przetwarzania Danych, również w Kostrzynie (zatrudniające ok. 40 osób).

    Do końca tego roku planowane jest zatrudnienie ok. 1 000 nowych pracowników. Obecnie liczba pracowników firmy wynosi blisko 12tyś. osób.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Jeronimo Martins rozważa wprowadzenie Biedronki na GPW